Nagrzewanie akumulatora

Nagrzewanie się połączeń akumulatora

Wyraźne nagrzewanie się pola połączenia okablowania z akumulatorem jest oznaką zbyt niemałej rezystancji połączenia w odniesieniu do wartości płynącego prądu i sygnałem  ażeby usunąć problem. Nagrzewanie się pola zbiegu sprawia wzrost temperatury obszaru, a oprócz tego bezpośrednie nagrzewanie akumulatora a to negatywnie ma wpływ też na żywotność samej baterii. Przyczynę nagrzewania opłaca się określić i wykluczyć jako że jest to stan awarii lub prowadzący do wystąpienia awarii.

Naprawa

Mimo poważnego charakteru awarii naprawa zazwyczaj nie jest ani kosztowna ani niełatwa, polega na oczyszczeniu terminali akumulatora , a dodatkowo zaopatrzenia okablowania w nowe złącza.

Podwyższona rezystancja połączenia akumulatora z okablowaniem wynika w większości z niedopasowania końcówek do terminali akumulatora wszakże może wystąpić także przy poprawnie dopasowanych końcówkach, mających nominalny rozmiar. Przyczyną utrudnionego przepływu prądu jest także zanieczyszczenie terminali akumulatora też konektorów też połączenia konektorów z trzonem okablowania. Zanieczyszczenia mogą posiadać postać nalotów, powstałych z powodu działania tlenu, nawilgocenia, kwaśnego środowiska. Tego typu zanieczyszczenia działają jak izolator oraz utrudniają przewodzenie.

Iskrzenie połączenia akumulatora

Iskrzenie miejsca zbiegu oznacza niebywale negatywne połączenie. Iskrzenie, pomijając dylematy praktyczne, obniżenie wydolności złącza, może stać się naprawdę niebezpieczne. Wbrew powszechnej opinii, również ze szczelnych akumulatorów bezobsługowych może się wydzielać wybuchowa mieszanka wodoru, co w zestawieniu z iskrzeniem, w warunkach słabej wentylacji stwarza realne zagrożenie wybuchem.

Stwierdzenie silnego nagrzewania też iskrzenia w punkcie połączenia okablowania z akumulatorem wymaga natychmiastowej naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.